NMP Lego AB - Vittsjö

Välkommna till NMP-Lego AB

Vi är en legotillverkare som har laserskärning och kantbockning som huvudinriktning. Vi erbjuder även svetsning och valsning samt montering. Har ni behov av ytterligare bearbetning och ytbehandling så samarbetar vi med ett flertal olika företag för att kunna erbjuda en helhet.

Vi finns i egna lokaler i Vittsjö, och våra kunder finns framför allt i Skåne och södra Småland, men vi skickar detaljer över hela Sverige.

Våra kunder är både små och stora företag men även privatpersoner. Inget jobb är för litet eller för stort, vår maskinpark är modern och vår organisation är liten, allt för att kunna hålla korta ledtider och snabba beslut.

NMP Lego AB bildades 2015 och vi finns i egna lokaler i Vittsjö, norra Skåne. Företagets huvudinriktning är legotillverkning, med tyngdpunkt på laserskärning och kantbockning. Med en modern maskinpark, jobbar vi för ett långvarigt samarbete med våra kunder. Vi hjälper Er med allt från enstycksdetaljer till stora serier.

Utöver legotillverkningen har vi även en egen produkt, en pelletsbrännare, pellX finns i 2 varianter, 20 & 35kW.

Vi har även ett litet tryckeri där vi gör transfertryck på kläder och skuren folie till bl.a. skyltfönster och bilar.

Vi är för närvarande 8 anställda och omsatte drygt 14 miljoner 2018.

NMP Lego AB - Vittsjö

Industrigatan 2
28267 Vittsjö
Hässleholm
Sverige

0451-238 54

Kontaktperson(er)

Peter Johnsson
072-856 04 14
Skicka e-post

Qimtek Leveranser
Skicka e-post

Företagsinformation

Org. nr: 556972-2944
Anställda: 5-9 anställda

Efterfråga offert

Ladda upp dina ritningar och få offerter från den här leverantören.

Skapa förfrågan